OKIEM WYKONAWCY:

1. Kto nie montuje kolektorów solarnych?

Odpowiedź na to pytanie, po kilku sezonach montażu "solarów" wydaje się być jednoznaczna - kobiety.I nie chodzi tu o to żeby "płeć piękna" skakała po dachach, lecz o priorytety w wydawaniu budżetu przeznaczonego na budowę domu.  Z naszego doświadczenia wynika, że w inwestycjach prowadzonych przez mężczyzn temat oszczędności energii jest co raz to popularniejszy. Panie nadal zdecydowanie wolą wydawać pieniądze na "płtyki", meble, ogrodowe roślinki itp. No cóż rachunki płacą faceci i to ich problem jak na nie zarobią.

2. Kto nie powinien montować sobie termokominków?

Po pierwsze każdy dla kogo palenie będzie przykrym obowiązkiem a nie przyjemnością. Każdy kto nie ma czasu i chęci "załatwić" ( bo teraz się załatwia) drewna, pociąć go, porąbać i poukładać. Trzeba wiedzieć, że dla ogrzania domu drewnem można przyjąć przelicznik 1kW mocy kotła - ok. 1m3 spalonego  w sezonie grzewczym drewna.   Po drugie jeżeli już montować to nigdy jako główne źródło ogrzewania. Zamęczymy się ciągłym pilnowaniem "domowego ogniska" i sprzątaniem salonu. Skąd więc taka popularność termokominków? No cóż nikt nie wymyślił lepszej alternatywy dla parterowego domu bez kotłowni. A gdy Wielki Brat spełni groźbę zakręcenia kurka z gazem, szczęśliwi posiadacze "kotła z szybą" będą mogli pogratulować sobie roztropności.

3. Dlaczego wszyscy montują kotły kondensacyjne?

Nie wiem - a mówiąc poważnie to wiem bo to dość proste. Każdy chciałby mieć samochód z silnikiem 3,0 spalający 4 litry ON/100km .  Kosztowałby na pewno fortunę. Więc póki co budując dom kupujemy kotły niskotemperaturowe bo cena gazu tak jak paliwko systematycznie do góry - i nie ma od tego odwrotu.

 

 


buderus | termokominki olsztyn
O firmie Oferta Projekty Okiem wykonawcy Kontakt Galeria